Czy koty mogą mieć alergie?
Chociaż wiele osób wciąż nie zdaje sobie z tego sprawy, to zwierzęta, podobnie jak ludzie, mogą być alergikami. U kotów najczęstsza jest alergia pokarmowa, która objawia się nietolerancją na jakiś składnik spożywczy.
Żeby właściwie zdiagnozować, co to za produkt, należy bacznie obserwować swojego pupila i udać się do lekarza weterynarii, który jednoznacznie doradzi sposób leczenia. Objawy alergii u kotów Alergia pokarmowa bardzo często dotyka koty.
Jeśli podejrzewasz, że ta przypadłość może dotyczyć także Twojego pupila, to musisz bacznie obserwować, co podajesz mu do jedzenia, a następnie zwrócić uwagę, po którym składniku zaczynają pojawiać się niepokojące objawy. Zaliczyć do nich można: Uporczywe drapanie się Zmiany skórne Wymioty Biegunka Wypadanie sierści Jeśli powyższe symptomy pojawiły się u Twojego kota po zjedzeniu posiłku, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że może on być uczulony na jakiś składnik spożywczy.
W celu dokładnego sprawdzenia powodu alergii u zwierzaka, umów się na wizytę u weterynarza. Jak leczyć kota alergika? Nie panikuj jednak, jeśli rzeczywiście podejrzewasz, że Twój kot jest alergikiem.
Wbrew pozorom to nie jest groźna dolegliwość i zwierzę będzie mogło z nią normalnie funkcjonować, jeśli tylko będziesz przestrzegał zaleceń weterynarza. Leczenie kota z alergią, w zależności od alergenu, może polegać na przykład na wyeliminowaniu uczulającego składnika z diety Twojego pupila.
W przypadku alergii pokarmowej, weterynarz może także zalecić podawanie kotu specjalistycznej karmy.